Close

Projects

Contact

News

Let's connect

Web Sitesi Nasıl Olmalı?

İyi bir web sitesine sahip olmak için öncelikle devamlılık ve süreklilik esastır. Hedef kitlenizin, sitenizi ziyaret edecek olan izleyicilerin/takipçilerin kimler olacağı, sitenizde neyi nasıl sunacağınız, web siteniz için ayıracağınız bütçe, reklam politikalarınız, sitenizin tasarımı ve hizmet kaliteniz büyük önem taşımaktadır.

Digrey Dijital Reklam Ajansı


İyi Bir Web Sitesi İçin Olması Gerekenler


Sitenizin alan adının kolay okunabilir ve akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Siteniz için hızlı ve güvenli bir server seçmelisiniz. Sitenizde kullanacağınız renkler, yazı karakteri, fontlar ve resimler sitenizin içeriğiyle uyumlu olmalıdır. Siteniz karışık bir tasarıma sahip olmamalı, kullanıcı dostu olmalıdır. Sitenizde kullanacağınız 3D animasyonlara ve hareketli flash kullanımlarına dikkat etmelisiniz. Popüler web sitelerine baktığınızda neredeyse hepsinin kendilerine özel yazılımları ve tasarımları olduğu görülmektedir. Hazır sistemleri kullanmak sizi diğer sitelerden ayırmayacaktır. Farkınızı ortaya koymak ve dikkat çekmek için sitenizin logo tasarımı bile önem kazanmaktadır. Sayfanızın hızlı ve kolay açılması önemlidir. Birçok ziyaretçi geç açılan sayfaları beklememekte, ilgisini başka sitelere yöneltmektedir. İyi ve herkes tarafından bilinen bir web sitesi oluştururken SEO dostu olması elbette ki çok önemlidir. Her internet sitesi arama motorlarında üst sıralarda olmayı arzu ediyor ve bu planlarına ulaşmak için oldukça büyük bütçeler ayırıyor. Sitenizin kolay ve hızlı açılabilir olmasının yanı sıra belirli zamanlarda güncellenmesi, bilgilerin ya da içeriklerin yenilenmesi gerekmektedir. Site ziyaretçileri güncellenmeyen siteleri ziyaret etmeyi bırakırlar ve siteniz birçok web sitesinin başına geldiği gibi başarısız olur. Web sitesinin oluşturulmasında belirli bir bütçe ayrılması gerekir. Bu bütçe çalıştıracağınız kişi sayısı ve reklam çalışmaları için gerekli olacaktır. Web sitenizi geniş kitlelere ulaştırmanın bir başka yolu da sosyal medyanın gücünden yararlanmaktır. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya mecraları web sitenizin tanıtımının en kolay yolu olacaktır.


İyi bir web sitesi için en önemlisi özgün olmaktır. Özgün olmak sizi diğer web sitelerinden ayırır ve öne geçmenizi sağlar. Oluşturacağınız içerikler, kullanacağınız fotoğraflar, web sitenizin SEO dostu olması ve reklam politikanız sizin iyi bir web sitesine sahip olmanızı kolaylaştıracak adımlardır. 

Sohbeti Başlat
WhatsApp Üzerinden Yazın
Daha hızlı iletişim kurmak için WhatsAppdayız.