Close

Projects

Contact

News

Let's connect

Seo

02.
Seo

Web Adresiniz için Alan Adınız ne kadar önemli ise Seo‘da o kadar büyük önem arz etmektedir. Doğru çalışma ile büyük verim almak için sahte linklerden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Organik çalışmalar yaparak kalıcı sonuçlar elde etmek en iyisidir.

Sahte yazılımlar veya botlar ile değil. Programsız birebir Manuel çalışmalar yapmaktayız. Güncel formatlar ile direk sonuç odaklı çalışmaktayız. Seo çalışması demek daha fazla ziyaretçi demektir. Daha fazla satış daha fazla büyüme

.

.
.
 • Başlangıç

  • Rekabet Düzeyi %15
  • Site Dışı
  • Site İçi Destek
  • Yükselme Garantili

.

.
.
 • Altın

  • Kelime Rekabeti %39
  • Site Dışı
  • Site İçi Destek
  • Yükselme Garantili

.

.
.
 • Rekabetçi

  • Kelime Rekabeti %60
  • Site Dışı
  • Site İçi Destek
  • Yükselme Garantili

Sitemin Seo uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Bizimle iletişime geçerek Ücretsiz Analiz edebiliriz.

Seo Çalışmalarında her hangi bir Yapay zeka veya Bot kullanılır mı?

Hayır. Tüm çalışmalarımız manuel olarak yapılmaktadır.

Sitelerin Domain Rankı nedir?

Çalışma yaptığımız sitelerin %95’i Domain Rankı 50 üstüdür.

Seo Çalışması Ne kadar sürer?

Kelime Rekabetine göre farklılıklar gösterir. 1 Ayda da sonuç alınabilir, 3-4 ayda.

c
c

Mailinizi bize bırakarak size dönmemize yardımcı olun03.
Seo Hakkında

SEO aslında doğal bir reklam çeşidi olarak adlandırabiliriz. Bu reklamı en doğal yollar ile sağlayanlar en iyi SEO Uzmanlarıdır.

Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Üst sıralarda listelenmek reklam yapmakla mümkündür. Yani üst sıralara çıkmanız için tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google sitenizi arama sonuçlarına çıkarmak için ziyaretçi sayısının düzenli artışına, site hakkında yapılan link ve düzgün bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu artışlarınız arttıkça daha doğal bir yapıya kavuşacaktır.

Seo Siteniz için anahtar kelime belirmeniz çok önemlidir. Doğru çalışmalarınız sayesinde ziyaretçinin siteyi faydalı bularak çeşitli paylaşımlardaa bulunduğu izlenimi vermektir.

Sitedeki bir makalenin forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşıyacak sitelerin kullanıcıya gerçekten hizmet eden faydalı siteler olduğu olgusu oluşturmaktır.

Belirtmek gerekirse Seo çalışması sektöre oranla değişim gösterebilmekle beraber sabır ve süreklilik isteyen bir süreçtir fakat Seo uzun vadeli bir süreç olmasına rağmen sürekli olarak en iyi yatırım getirisini sağladığını kanıtlamıştır.

Seo Nedir:

Arama Motoru Optimizasyonunun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kısaltılmasıdır. Seo, arama motorlarında ki sıralama işlemini iyileştiren bir sistemdir. Arama motorlarında aratıldığında sitemizin sıralaması ne kadar yüksek ise sitemizi o kadar fazla kullanıcı görebilir ve giriş yapar. Kullanıcılar arama motorlarına sorular sorar , SEO’nun görevi kullanıcıların sorularına en iyi cevabı vermektir. Seo sayesinde sitemizin performansı artıyor ve daha fazla kullanıcı elde ediyoruz.
Neden SEO Yatırımı Önemli? Kullanıcılarımızın sitemizi arama motorlarında bulabilmeleri önemli. Seo yatırımı yapmadığımız,Seo kullanmadığımız sitelerin arama motorlarında ilk sıralarda çıkması pek mümkün olmuyor. Kullanıcıların siteyi bulabilmesi adına Seo oldukça mühim bir hale geliyor. Seo yatırımı için çok büyük bütçeler ayırmaya gerek yok. Makul bir bütçe ile sitenize aylık yada birkaç aylık planlamalar oluşturabilirsiniz
Günümüz dünyasında arama motorları ve sosyal medya pazar payı en yüksek olan mecralardır. Bundan dolayı pazar payından hatrı sayılır bir pay almamız mümkün. Sitenizin içeriği ne olursa olsun, piyasada rakiplerinizin olduğu bir gerçek. Arama sıralamasında rakiplerinizden üst sırada bulunmanız kullanıcılarınızda daha fazla güven duygusu aşılayan bir hal alıyor. Ve kullanıcı rakip site yerine sizin sitenizi tıklıyor. Ve iyi bir seo uzmanı ile çalışmanız rakiplerinizin önüne geçmenizde çok iyi bir fırsat. Seo’ya yapacağınız yatırım size karşılığını fazlasıyla geri verecek bir yatırımdır. Geri dönüşü olup olmama konusunda bir endişeniz olmasın. İyi bir seo uzmanı kullanıcılarınız için sitenizin kalitesini arttırır ve böylece sizin için tıklanma oranınızı arttırır.

Seo Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Seo çalışmaları iki yönlüdür: Site içi seo ve Site dışı seo. Site içi seo için anahtar kelimelerimiz; kelimeler,yapısal unsurlar,içerikler,teknik durumlar.
Site dışı için anahtar kelimelerimiz ise; otorite sahibi sinyaller,marka bilinirliği,backlinkler,sosyal medya paylaşımlarıdır.
Site İçi Seo Çalışmaları: Site içi seo çalışmalarında siteye meta,kod,tag,keyword gibi taktikler uygulanır ve arama motorunda üst sıraya çıkarma amaçlanır. Site içi seo çalışmaları,sitemizde değiştirebildiğimiz ve kontrolünü sağlayabileceğimiz herşeyle alakalıdır.

Site İçi Seo Parametreleri
-Tittle; Sitemizde ki en önemli etikettir. Hem ücretli reklamlar hemde organik sonuçları kullanıcılarımızın karşısına çıkaran tarayıcının en üst kısmında ki kelimelerdir. Bu etiketler sayfanın ne hakkında olduğunu özetleyen etiketlerdir.
-Meta Etiketleri (Meta Tag); Etiketlerin uygulanma kısmı site içi seo çalışmalarının önemli bir parçasıdır. Etiketler düzenli, kaliteli bir şekilde yazılır ve kullanılırsa kullanıcı sayınız ve tıklanma oranızda artış olacaktır. Bunlar için etiketlerin konuyla kesinlikle alakalı olması gerekmekte. Böylece kullanıcı memnuniyeti artar.
-Meta Açıklamalar (Meta Description); Arama motorları,sitenin konusunun ne olduğunu ve siteyi aratan kitleleri belirlemek için meta açıklamalarını okur. İyi bir Seo’cu tarafından hazırlanan meta açıklamaları tıklanma oranını arttırır ve yüksek bir dönüşüm oranı verir. Kullanıcılarımızın sayfada ne bulacaklarının belirtilmesi meta açıklaması için önemlidir.
Site Dışı Seo Çalışmaları; Sitemizin büyük arama motorlarında üst sırada çıkmasını amaçlar. Kullanıcı odaklıdır. Kullanıcıda merak uyandıracak kaliteli içerikler üretilmesi gereklidir. Sıralamada daha yüksek olan rakiplerin içeriklerinin ve performanslarının analizleri yapılmalı. Yani rakipler sürekli inceleme halinde olmalı. Böylece backlink kaynaklarından link alabiliriz. Tanıtım, reklam verilecek yere dikkat edilmelidir. Reklam çalışması yapacağımız sitelerin kaliteli olması gereklidir aksi halde ölü emek olur. Seo planlamamıza göre sitemize bağlanan linkleri nofollow-dofollow olarak ayırmalı ve böylece sitemizin kalitesini korumalıyız. Google webmaster’ı sürekli takip etmeli ve etkin kullanmalıyız. Beyaz,Siyah ve Gri Şapka Seo
Bu terimler Seo’nun bakış açısını gösterebilmek amacıyla kullanılır. Şapka olayı Batılı kovboy filmlerinden esinlenerek meydana gelmiştir.
*Siyah Şapka Seo: Siteyi etik olmayan yollarla arama motorlarında ki sıralamaya sokmak için kullanılan bir yöntemdir.
*Beyaz Şapka Seo: Kurallara uygun olan etik yollarla sıralamaya girilen yöntem. İçerikler kaliteli olur ve konuyla alakalıdır.
*Gri Şapka Seo: Arama motorundan aratıldığında sonucumuzu üst sıraya taşımak adına riskin arttırılması ve tamamen olmasada kısmen siyah şapka seo yönteminin kullanılması.

 

Kullanıcılar Arama Motorlarını Nasıl Kullanır?
Zamanınızı ve paranızı etkileşimi düşük olan Seo çalışmalarına yatırıyorsanız sitenizin durumu maalesef iyi bir yerde değildir. Kullanıcıların arattığı şeyleri neden arattığını belirleyebilmek ve belirlediğimiz verilere göre çalışmalara başlamak bize daha olumlu daha iyi dönüşümler verecektir. Arama motorları gün geçtikçe kendini geliştirdi ve kullanıcıların arattığı sorguları aratma nedenini daha iyi anlamaya başladı. Fakat bazı şeyler değişmiyor.
>Aratılan şeye duyulan ihtiyaç
>Arattığımız sorguyu anahtar kelime yoluyla aramak
>İlk sonuçları geçmek
>Bulunmayan cevapda arama sorgusunu değiştirerek aratma
>Bir belki daha fazla websiteye giriş yapmak
>Aradığımızı bulana kadar websitede gezinmek

Şimdiye kadar arama motorlarında sıralamanın önemli olduğunu üstüne basa basa vurguladık.

Peki bu arama motorlarında sıralamayı etkileyen faktörler neler?

Arama motorları; Tarama,İndexleme ve sonuçlama olarak 3 ana maddeden oluşur.
Tarama; Sitemizde bölümlerin,başlıkların,linklerin,görsellerin vb. alanların taranması olayıdır. Tarayıcılar sitede ki bütün link bağlantılarını tarar ve algılar.
İndexleme; Sitemiz tarandıktan sonra ındexlenir ve tarayıcıda yerini alır. Sitede herhangi bir düzenleme olduğu sıra arama botları siteyi tekrar tarama işlevini gerçekleştirir.
Sonuçlar; Kullanıcılar aramış oldukları soruyu girdiğinde arama motorları soruyla alakalı sonuçları gösterir. Hem sitemiz hemde kullanıcılarımız için en alakalı sonuçları vermemiz önemlidir.

Seo Başarısını Etkileyen Önemli Faktörler:
>İçerik iyi hedeflenmiş ve kaliteli olmalıdır.
>Website taranabilir olmalı.
> Linklerimiz kaliteli olması ve sayısı önemlidir.
>İçeriğin özgün dikkat çeken bir içerik olması gerekmekte.
> EAT:Expertise Authority Trust,
> İçeriğimiz güncel olmalı ki dikkat çekebilsin.
>Click-through rote (CTR)
>Sitemizin hızı
>Her cihaza uygun olabilmesi.

Önemli Sıralama Faktörleri: Sıralama faktörlerinde en önemli faktör backlink profilidir. Sitemizin aldığı geri bağlantı ve kalitemiz backlink profilini yansıtmakta. Sıralamada önemli olan diğer bazı faktörler ise; Doğru Anahtar Kelime Kullanımı,Sayfa Düzeni,SSL Sertifikası, Domain Yaşı, AMP,Site Hızı gibi sıralama faktörleridir.
-Seo çalışmaları işletmeleriniz için oldukça önemlidir. Sitenizi Seo uyumlu hale getirdiğinizde kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını daha hızlı ve daha etkili karşılamış oluyorsunuz.

Seo Performansını Nasıl Ölçebiliriz?

Performansı ölçebilmemiz için Google Analytics’den çekilebilecek bir çok veri vardır. Seo çalışmalarının performansını ölçerken doğru yolda olup olunmadığını anlamamıza yardımcı olacak maddeler:
>Kanal Gruplaması: Organik trafiğin ücretli olan arama,sosyal medya pazarlaması veya e-posta pazarlaması gibi kanallarla karşılaşıldığında nasıl bir performans sergilendiği sorusu sorulur.
>Ortalama Konum: SERP’de bir sorguya karşılık sitemizin sıralamasının ne olduğu sorusunu sorar.
>Tıklama Oranı: SERP’de alınan gösterim ve bu sorgunun almış olduğu tıklama sayısının toplam gösterim sayısına bölünmesi sonucunun ne olduğu sorusunu sorar.
>Dönüşümler: Farklı kanallara oranla dönüşüm oranı nedir sorusunu sorar.
>Davranış: Kullanıcıların sitemizde bulundukları süre oranı nedir,giriş-çıkış oranı nedir sorularını sorar.Bütün bunlar göz önüne alındığında iyi bir seo uzmanının önemini bir kez daha görüyoruz. Bunları yapabilecek,sitenizin kalitesini ve müşterilerinizin sayısını arttırabilecek profesyonel seo danışma arayışınız varsa digrey ailesi olarak sizin için en iyisini yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

03.
Ufak bir Tüyo
Sohbeti Başlat
WhatsApp Üzerinden Yazın
Daha hızlı iletişim kurmak için WhatsAppdayız.